Vize Danısma Vize Danısma
Ulkerler Vize İşlemleri Pasaport Bilgileri Bize Ulaşın
Çek Cumhuriyeti Vizesi, Çek Cumhuriyeti vize başvurusu, Çek Cumhuriyeti vize evrakları, Çek Cumhuriyeti büyükelçiliği, Çek Cumhuriyeti konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti konsolosluk başvuru

 Çek Cumhuriyeti Vizesi

Lütfen Vize Tipi Seçin!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:

LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar da boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.
Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ve son sayfadaki beyannamenin bulunduğu bölüm mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize Başvuru Formu için tıklayınız)
Çek Cumhuriyeti sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Seyahat sağlık sigortanızın süresi seyahatinizin başladığı günden bir gün önce başlamalı, Çek Cumhuriyetinden çıktığınız günden bir gün sonra bitmelidir. (Örneğin; 5-12 şubat tarihleri arasında seyahat edilecekse seyahat sigortasının kapsamı 4-13 şubat tarihleri arasında olmalıdır.)!! (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)
Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri 09.00-11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Vize Danışma | Pasaport Bilgileri | Amerika Vizesi | İngiltere Vizesi | Almanya Vizesi | Bize Ulaşın